תופעת המבוי הסתום


לאחרונה אנו נתקלים יותר ויותר בתופעה מעניינת,

מגיעים אלינו יותר ויותר זוגות בתחילת דרכם (נשואים ולא נשואים) על מנת שנעזור להם להקפיץ את הזוגיות ולהפוך אותם לאנשים מאושרים יותר, רובם מגיעים עם תופעה די דומה של "מבוי סתום"

מבוי סתום מתרחש כאשר אחד מבני הזוג מבקש משהו ונדחה שוב ושוב. הוא חוזר על הבקשה בצורה תקיפה יותר, שטלתנית או עקיפה, ואילו בן הזוג השני ממשיך להתנגד ולעכב, עד שכל תהליך הנתינה והקבלה במערכת היחסים    הופך לקרב על שליטה.

הבסיס לכל מערכת יחסים היא תחושה של מילוי צרכים הדדי. בכל פעם שאחד מבני הזוג פוגע ומתייחס בחוסר כבוד לצרכים, מתנגד או מתעלם מבן הזוג, הקשר מידרדר. בכל פעם שאחד מבני הזוג מתנהג בצורה אנוכית על מנת לשלוט, שני בני הזוג מאבדים את האמון באפשרות שהצרכים שלהם יתממשו.

חישבו על זמן כל שהוא כשבן הזוג שלכם ביקש מכם משהו. איך התייחסתם לבקשה? איזו מהתשובות מתאימה יותר לך או לבן הזוג?

  1. אתם מתיחסים לכך כאל דרישה כלפיכם.
  2. אתם מניחים שהבקשה היא לא פיירית או מוצדקת.
  3. אתם ממתייחסים לבקשה כהזדמנות לשים את הצרכים של בן הזוג במקום ראשון.

1, מערכת היחסים שבירה ונמצאת ברמת בשלות נמוכה. אחד או שני בני הזוג מתרכזים במילוי הצרכים האישיים שלהם , המובילה להתדרדרות באמון . הזוגיות רוויה בעימותים וחילוקי דעות.

2, מערכת היחסים מושתתת על תהליך של משא ומתן מתמיד. קיים סיכון מתמיד של התדרדרות למצב הקודם (1) של אני לא... אז גם את/ה לא... , מערכת המבוססת על שיקולים של תמורה הולמת , תחושות של חוסר שיוויון , בני הזוג מאבדים את היכולת להניע אחד את השני , והכל בתהליך שקט ונייטרלי מבחינה מינית.

3, אם שניכם בחרתם ב 3, אתם בדרך הנכונה של אהבה ללא תנאי כשצרכי האחר ראשונים. במצב זה בני הזוג עושים מאמץ להבין אחד את השני טוב יותר כדי לשרת זה את זה. הם מבינים זה את זה ויודעים איך לענג זה את זה. הם אוהבים אחד את השני ללא תנאי, כאשר יש בסיס של אמון לא נדרש מהם מאמץ רב כדי לאפשר לאהבה להתבטא., בני זוג יכולים להביע את עצמם בדרכים שובבות שיקנו לזוגיות גיוון וחיות. במצב הזה הזוגיות מטפסת והופכת להיות אחת החוויות הכי נדירות והיקרות של החיים.

שימו לב: קיראו שוב את 3. זו התשובה לשאלה כיצד ניתן להפוך את הזוגיות שלכם למערכת יחסים של אהבה ותשוקה ואותכם לאנשים מאושרים. אם אתם מרגישים שקשה לכם לצאת לבד ממצב 1 או 2 אנחנו נעזור לכם לעבור בזמן קצר וללא מאמץ

כאן ניתן ליצור קשר, לשאול שאלות אישיות ולקבל עזרה

אנחנו עוזרים לאנשים לנוע בכל מיני צורות , בהרצאות, בסדנאות קבוצתיות ובסדנה פרטנית, הדרך שלנו היא באמת מיוחדת כי אנו עובדים עם זוגות , שעל פניו נראה שהם לעולם לא ישארו יחדיו, ואם ישארו בודאי יהיו אומללים. אתה יכול להיות אחד מהזוגות האלה , יתכן ויש רגעים שתאמר לעצמך וואו לעולם לא נסתדר ביחד, זמן קצר לאחר מכן תוכלו לצפות בעצמכם אוחזים יד וברגע מסויים מתחברים חזרה , תמצאו אחד את השני כשהניצוץ קם לתחיה, זה נפלא לחוות את זה, גם אם בתחילה אתה לא מתחבר לזה. בסופו של דבר תתחבר ותחווה בעצמך. זו חוויה לראות את הניצוץ שלכם חוזר, במקום שמישהו יספר לכם כיצד עושים את זה , אתם תחוו את זה בזמן אמת. בתחילה תחוו את זה ואחר כך תלמדו את זה ולבסוף תרגישו את השינוי בזוגיות שלכם. אפילו הדרך בה אתם מתקשרים תשתנה. אתם תצחקו על הדברים שבעבר הכעיסו אותכם... תרגישו את תחושת החופש וכאן יופיע הניצוץ והכל יתעורר לחיים החדשים שלכם.

ההבחנות, כלים, אסטרטגיות, תובנות, והעקרונות שנחלוק איתכם הם תוצאה של חיינו המשותפים כזוג, הכלים שקיבלנו מהטובים ביותר כמו גם את הנסיון והחוויות שלנו בעבודה עם מגון של אנשים שחוו בעיות דומות.

עכשיו הזמן לפעול ולהתחיל ללמוד באופן אישי, להשתתף ולחוות את הדבר האמיתי כאשר אתם משנים את האמונות שלכם, חודרים את הפחדים שלכם ומשתלטים על המיומנויות הבסיסיות הדרושות כדי ליצור את הקשר המוחלט שאתם רוצים וראויים לו.

 


- קידום אתרים, בניית אתרים